A sezon się już rozkręcał..

Wydawało się, że będzie już pięknie, sezon w pełni. Ale niestety nie, rozbijają ligę idiotycznymi przepisami. Wszystkie maseczki, przyłbice – na które od początku skarżyli się żużlowcy – okazały się być tylko pozorowaniem realnych działań, bo w przypadku koronawirusa (i to kogoś spoza grona zawodników, mechaników czy trenerów) wszyscy idą na 14-dniową kwarantannę. I tak jak na początku pandemii odwoływanie kolejnych lig przyjmowałem ze spokojem, tak teraz jestem zły..

Czasami w bukmacherce trzeba działać instynktownie i błyskawicznie. Przeważnie w zakładach live, ale często też tuż po wyjściu kursów, zanim zrobią to inni albo bukmacherzy zablokują wydarzenie. Możliwe, że trochę się pospieszyłem i spanikowałem, bo sądzę, że jutrzejszy SEC się nie odbędzie, ale zrobiłem cashout lipcowego longterma. Top 3 Lamberta rysowało się bardzo realnie, ba, nie wykluczałbym nawet walki o złoto.

Obstawiając takie zakłady liczę się zawsze z kontuzjami (chociażby w 2013 kontuzja Emila Sajfutdinowa odebrała mu /i mi/ szansę na tytuł mistrzowski – co ciekawe byliśmy wtedy z Arturem w Libercu na hokeju, ale wyniku nie pamiętam – @artur?) ale takiej paranoi się nie spodziewałem. Niestety czas na reakcję to kilkanaście minut, może kilka godzin do rana zanim się oddsmakerzy ogarną. Uznałem, że nie będę ryzykował, bo pojechać przez dwa tygodnie, nie pojedzie.. Także nie wiem czy najbliższe rundy się odbędą, dla spokoju ducha, lepiej gdyby tak, nie miałbym wyrzutów co do cashouta. Ale to chyba zbyt duża grupa zawodników, aby to kontynuować – Lambert, Smektała, Woryna, Milik.

A dalsza jazda pozostałych ekip to i tak jest jest pozytywny scenariusz, bo.. Miedziński był gościem w meczu Rybnik – Leszno. Instytucja, którą wprowadzono na wypadek złapania przez kogoś koronawirusa, może rozbić jednym ruchem dwie ligi. Komiczne. Adrian jechał jako gość przeciwko Lesznu, następnego dnia w Toruniu przeciwko Gnieznu. A zawodnicy z tego meczu, Berntzon, Lahti i Holder, jechali w poniedziałkowych Indywidualnych Mistrzostwach 1 Ligi. Jest jeszcze drugi żużlowiec łączący cały (obecny) żużlowy świat. Mateusz Tudzież jeździł dziś w Lidze Juniorów, więc sporo kolejnych zawodników może potencjalnie trafić na kwarantannę. Nie sądzę, żeby aż tak się zapędzili, ale kto wie..

Oczywiście nawet takie wydarzenia dają nam jakieś pole manewru. I tak, jeżeli SEC będzie jechać dalej, to wydarzenia: Lambert – Michelsen 2 @ 2.00, Lahti – Woryna 1 @ 1.6, Milik – Kudriashov 2 @ 2.19 dostępne w Fortunie to pewniaki. Jeżeli kolejne turnieje będą odwołane, wszyscy teoretycznie mają równe szanse – ale czy zawodnicy po dwóch tygodniach kwarantanny, zakazie wszelkiej aktywności sportowej (tak brzmi komunikat – chociaż pewnie pompki będą mogli robić) wrócą w najwyższej formie? Na pewno głodni żużla – i w przypadku Lamberta to może wystarczyć, bo sezon zapowiadał się kosmicznie. Ale Woryna, Milik, którzy już teraz byli w dołku, głównie sprzętowym, odstawać mogą jeszcze bardziej.

Ja zaryzykuję i obstawię. Wydaje mi się, że współczynnik ryzyka do nagrody (risk/reward ratio) jest po mojej stronie. Pewnie jak wstanę rano będą już znane kolejne decyzje – więc przyjrzyjcie się co z Mistrzostwami Europy – jeżeli jadą to szukajcie kursów. STS, Fortuna mają w tej chwili najszerszą ofertę na te zdarzenia. Jeżeli nie jadą, to chyba czekamy już na typy Artura. Może szybciej wyjadą na lód niż na tor żużlowy – oby tam bez takich kryzysowych procedur.

15 komentarzy

 1. Jestem załamany, zaraz znów zacznie się pieprzony lockdown i poodwołują wszystko k…a. W takich okolicznościach nie da się sprawiedliwie pojechać sezonu. No bo co, na kwarantannie nie będą przecież trenować? Jak nie ruszy sezon hokeja przez tego pieprzonego koronawirusa, to będzie absolutny dramat.

 2. Aktualizacja:
  Ok, więc dzisiejsza runda SEC przełożona na za tydzień. Kwarantanna w takim razie nie trwa dwa tygodnie tylko do czasu testu, który wszystkim zrobią 20 lipca. Niestety pospieszyłem się w takim razie z cashoutem, ale co zrobić. Wydarzenie już zablokowane, więc był na to moment.

  Absurdów część dalsza: ‘informujemy, że w piątek rano zostaną przeprowadzone testy na COVID-19 u Adriana Miedzińskiego i członków jego teamu, którzy brali udział w meczu PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno i mogli mieć kontakt z osobą zarażoną.’ Czyli u jednego zawodnika można zrobić test zanim się wykluje, bo wczorajsze stanowisko brzmiało: ‘zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną’ ?

  Jeżeli tak będzie wyglądał cały sport przez najbliższe lata, to oszalejemy.. Ciekawe czy jakiekolwiek ‘reżimy sanitarne’ będą zachowywane w niższych ligach czy niszowych sportach. I jak będą wyglądały niekomercyjne rozgrywki międzynarodowe?

  1. Proszę. Dwa dzisiejsze typy z kursami 2.31 i 2.62 weszły łatwo i przyjemnie. Milan ogarnął początek, stracił gola, potem dokonał egzekucji. MAD Lions w 30 minut zestompowało wicemistrzów świata z G2, chyba nawet się nie spocili. Brakuje możliwości dodawania komentarzy pod typami, mam zerowy feedback czy ktoś był zainteresowany zagraniem zdarzenia, czy ma jakieś pytania.
   Odnośnie G2, aktualni wicemistrzowie świata w LoL w summer splicie mają bilans 5-6. Przegrali 6 razy, 11 razy będąc faworytem. Kurs 2.31 dziś złapany to i tak NAJNIŻSZY kurs na ich rywali w splicie. Z reguły łapać było można kurs 3 i grubo ponad. Bot lane w dołku, nie wiem, może podmiana Perkza na P1noya coś wniesie, tak słabego Jankosa dawno nie widziałem.
   I tak nie zagraliście…

   Btw. Czasem nie wrzucam typów bo to po prostu taśmy, wiem jaki masz stosunek do takiego stylu obstawiania. Co drugi tydzień gram przed wyjazdem do pracy na drugą zmianę, potem tylko 30 minut z książką w autobusie i 8h bez telefonu – nie ma jak się podzielić. Dziś z LEC 4/4 (dowód niżej), ale Artur – nie widzę sensu wrzucania typów z kursem 1.40, których nie gram solo przez podatek. Podzieliłem się tym z najlepszym kursem i który mimo wysokiego kursu uważałem za najpewniejszy. Miło jeśli ktoś zagrał.

   https://files.tinypic.pl/i/01010/h56x8rko0va4.jpg

 3. Rosołek, Pyrdoł, Cielemecki, Slisz, do tego z ławki Włodarczyk i Mosór. To juniorzy Legii, którzy zagrali w ostatnim meczu przeciwko Lechii Gdańsk. @Włodar twierdzi, że dziś Vuko sięgnie mocniej po juniorów, więc X2 na Pogoń po kursie 2.16 wygląda ciekawie. Warto poczekać na składy. Osobiście jeśli będę nieco wcześniej u ziemniaka to coś na to położę.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button