Dziś Polacy rozpoczynają MŚ w piłce ręcznej. Oglądajcie z nami!

Man to watch? "Misiek", "Sicio" i "gimnastyczny" kołowy

Witam Was Kochani bardzo serdecznie po długiej przerwie, wracam z niebytu i mam nadzieję, że już na dobre. Jeszcze nie z typami, a… Liczę, że wspólnie obejrzymy i będziemy się emocjonować występami biało-czerwonych na mistrzostwach świata w piłce ręcznej, które w środę wystartowały w Egipcie.

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że piłka ręczna to moja druga miłość, obok hokeja na lodzie. Cieszę się, że nasze chłopaki wracają do wielkiego grania. Na razie w roli kopciuszka, ale… W kadrze Patryka Rombla z pewnością drzemie potencjał. Jak duży? Przekonamy się już dziś. Pierwszy mecz o 20.30 z Tunezją. Wzorem znanych, hokejowych ekspertów, przygotowałem dla Was tzw. “Man to watch” w naszej kadrze.

MICHAŁ OLEJNICZAK – PETARDA NA NOGACH

Absolutnie postać numer jeden do obserwacji. Chłopak niezwykle bliski mojemu sercu, bo wychowanek UKS-u Miś Gorzów Wielkopolski. Wszystkie lubuskie drużyny są “moje”. Postać, jakiej już dawno nie mieliśmy w reprezentacji. W tym roku skończy 20 lat, a więc jeśli chodzi o występy międzynarodowe, ma jeszcze mleko pod nosem. Ale to, co potrafi, może wyrwać z fotela. W kadrze z pewnością będzie pełnił funkcję – o ile się nie spali – pierwszego środkowego rozgrywającego. Wierzę, że sobie poradzi, bo umiejętności ma przeolbrzymie. Odejście na nogach, to prostu petarda. Dynamiczne wejścia, dobry przegląd pola… “Misiek” ma wszystkie atrybuty, żeby zaistnieć na międzynarodowej scenie. Zresztą, nie bez kozery jest już w Kielcach.

DAWID DAWYDZIK – SIŁA CZOŁGU, GRACJA BALETNICY

Zabójca o twarzy dziecka. Ja mówię o nim “gimnastyczny” kołowy. Pamiętam go doskonale jeszcze z występów w Zagłębiu Lubin, gdzie dość często miałem okazję oglądać go na żywo. W ostatnich dwóch latach zrobił kolosalny postęp. Aha… Czemu “gimnastyczny”? Już odpowiadam. Dawid, to chłop jak dąb. Dwa metry wzrostu, ponad 120 kg wagi, ale zwróćcie uwagę, z jaką giętkością obraca się… na obrocie. Siła czołgu, gracja baletnicy, skoczność Piotrka Żyły – to wszystko kumuluje w sobie Dawydzik. Myślę, że już w tej chwili wcale nie ustępuje poziomem nieobecnemu w Egipcie Kamilowi Syprzakowi.

SZYMON SIĆKO – WYRZUTNIA RAKIET W ŁAPIE

Biało-czerwona petarda na lewej połówce. “Sicio” z dobrym skutkiem kontynuuje znakomite tradycje w Polskiej kadrze na tej pozycji. Ma w łapie wyrzutnię rakietową. Wciąż młody, choć z określeniem “młody” trzeba u nas troszkę uważać. Bo w Polsce nadużywamy tego terminu w stosunku do wielu zawodników. Dla nas 23-latek jest młody, a dla Europy młodzi, to są 18-latkowie. Zaś po 20-tce to już w pełni ukształtowane filary swoich zespołów. No ale właśnie taki jest Szymon, Bardzo liczę na jego bramki z dziewiątego metra. Oby tylko złapał regularność, bo jej brak, to chyba największy kłopot. Ale jeśli szczyt formy przyszedł właśnie teraz, to… bójcie się bramkarze.

Jutro będziemy mądrzejsi po pierwszy meczu. U nas znajdziecie oczywiście szczegółową analizę, przyjrzę się też poszczególnym pozycjom. Aha, i jeszcze jedno. Obym się mylił, ale Rafał Przybylski powinien zostać w domu. Rafał, wybacz, ale… O tym jutro.

Pozdrawiam serdecznie Kochani!

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

2 komentarzy

 1. Analiza MŚ piłka ręczna Egipt 2021
  podaję swoje typy z kursami z betclic dobierajcie, grajcie jeśli się wam spodobają

  Katar – Angola
  typ Katar -3,5 1,38
  Katar to najmocniejszy przedstawiciel Azji, już bez takiej liczby stranierich jak jeszcze kilka lat temu ale Valero Rivera zrobił tam porządne podwaliny pod piłkę ręczną. Angola to typowy outsider na mistrzostwach, który będzie walczył w pucharze prezydenta.

  Niemcy – Urugwaj
  powyżej 51,5 1,46 jest moim zdaniem bezpiecznym typem – Niemcy powinni rozstrzelać urugwaj

  Argentyna – DR Congo
  powyżej 47,5 bramek 1,46 – można próbować nawet wyżej Argentyna powinna pozbawić złudzeń ekipę z Afryki

  Węgry – Wyspy Zielonego przylądka
  powyżej 54,5 bramek – szykuje się egzekucja

  Hiszpania – Brazylia
  typ Hiszpania -4,5 1,37
  Hiszpanie to faworyci do wygrania całego turnieju (choć moim osobistym typem – mimo wczorajszej porażki jest Norwegia)
  Brazylia bez swojej największej gwiazdy Petrusa powalczą w pierwszej połowie ale finalnie Hiszpanie – powinni sobie spokojnie z nimi poradzić.

  Chorwacja – Japonia
  Typ Chorwacja -6,5 1,55
  Mecz będzie miał podobny przebieg jak wczorajszy Słowenia – Korea, 7 bramek różnicy to będzie najniższy wymiar kary. Japonia odbije się od ściany obronnej Chrowatów.

  Dania – Bahrain
  powyżej 52,5 1,5
  Duńczycy – jeden z 4 faworytów do tytułu urządzą sobie trening kontrataków.

  Polska – Tunezja
  Tego nie ruszam!!!

  Życzę zieloności i nie łączcie wszystkiego w jeden kupon !

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button