Indywidualne Mistrzostwa 1. ligi – wysokie kursy

Sezon żużlowy rozpędził się na dobre. Od piątku jeździły ligi, dziś czekają nas za to Indywidualne Mistrzostwa 1. ligi. Dzień przerwy i jedziemy dalej, 3 runda SEC. Wczoraj Motor Lublin okazał się petardą, mam nadzieję, że co poniektórzy z tego skorzystali.

Indywidualne Mistrzostwa 1. ligi rozgrywane są w nie tak idealnej formule pod obstawianie live, jak Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, ale przez bardzo wyrównaną stawkę mają swój urok. Urok widzę w tym, że mamy wysokie kursy na wielu żużlowców. Zdecydowanym faworytem jest Chris Holder, ale takich kursów w zawodach indywidualnych nigdy nie ruszam. Nie ma w nich value, a decyduje jeden, ostatni bieg. W takiej formule jaką mamy dziś, gdzie dwójka bezpośrednio awansuje do finału, często zdarza się, że ten jeden dodatkowy bieg barażowy daje zawodnikom spore handi. Tak chociażby dwukrotnie wygrał rundy SEC w tym sezonie Madsen, chociaż wiadomo, to inna klasa – wicemistrz świata.

Wracając do dzisiejszych betów. O Walasku śmigającym świetnie na treningach czytam odkąd został gościem Falubazu. Nie dostał jeszcze szansy jako gość – sądzę, że w najbliższym czasie chociaż raz zmieni Lindbaecka – więc ciężko to zweryfikować. Ale wczorajszy mecz pokazał, że w 1. lidze, przynajmniej na swoim torze wyglądał bardzo dobrze. Komplet 14+1 przeciwko przyzwoitej ekipie Polonii Bydgoszcz. A w Bydgoszcz przecież jeździł kilka ładnych lat i tor na pewno zna. Kurs 18 zdecydowanie warty lekkiego zagrania. Dla mniej odważnych top 3 po kursie 5 lub top 6 po kursie 2.08.

Pieszczek to drugi dzisiejszy typ. Kurs na niego spadł na Stsie z 18 na 12, ale dalej tak wysoki dostępny jest w Betclicu. Tu zagram bezpieczniej, top 3 po kursie 5.00. Krystian to zawodnik, który wydawał się mieć większy potencjał, ale szybko stał się solidnym pierwszoligowcem. Przed paroma laty wygrał nawet bardzo silnie obsadzony turniej IMME, więc nie widzę powodu, dla którego nie mógłby powalczyć dziś o zwycięstwo. W pierwszym meczu przeciwko Tarnowowi pojechał bardzo solidnie.

To wciąż bardzo wczesny etap drugiego poziomu rozgrywek żużlowych w Polsce, ranga zawodów niska, ale uważam, że warto spróbować obstawić te wysokie kursy. 1.90 w etoto na Pieszczka z Gapińskim to chyba najciekawsze zdarzenie head to head. Niedoceniony po słabym sobotnim występie wydaje się być też Timo Lahti.

Grzegorz Walasek – zwycięstwo @ 18.00 STS
Krystian Pieszczek – top 3 @ 5.00 Betclic
Krystian Pieszczek vs Tomasz Gapiński 1 @ 1.9 ETOTO

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button