Nie ma innego wyjścia, dziewiąty metr musi boleć! Naszego rywala…

Oto oceny naszych zawodników po meczu z Tunezją

Za nami pierwszy mecz na mistrzostwach świata w piłce ręcznej 2021. Na początek uwaga ogólna, a potem cenzurki. Nie ma co zwlekać, jedziemy…

Kluczem do sukcesu w drugiej połowie była zdecydowanie bardziej agresywna i aktywniejsza defensywa. W pierwszych 30 minutach biało-czerwoni stali na siódmym metrze, jakby ktoś im nogi zabetonował. A przeciwnicy robili, co chcieli. Taki Mosbah Sanai podchodził, miał czas, żeby nawet przystanąć, popatrzeć i… załadować w okno. Dobrze, że jeszcze szluga sobie nie odpalił. Nie chcę już takiej defensywy widzieć w naszym wykonaniu, Okay,  lecimy z ocenami (od 1 do 10)

PIOTR WYSZOMIRSKI – 6

Potwierdził rolę jedynki między słupkami i tendencję zwyżkową formy jeszcze ze sparingów. Dużo się uśmiecha, co w jego przypadku dobrze rokuje. Widać, że jest naładowany. Powinien być silnym punktem zespołu w kolejnych meczach. Druga połowa zdecydowanie lepsza

ADAM MORAWSKI – 5

Nie popisał się niczym szczególnym.  Wszedł w końcowej fazie pierwszej połowy i nie dał zmiany, która porwałaby zespół. A tego oczekuję od bramkarza, który wchodzi z ławki.

PIOTR CHRAPKOWSKI – 5

“Chrapek” grał?

JAN CZUWARA – 5

Janek po sparingach jest u mnie na cenzurowanym, bo kadrowicz nie może popełniać błędów, jakie mu się zdarzały. Za mało grał i… bardzo dobrze. Ale o tym niżej.

MICHAŁ DASZEK – 5,5

Chyba najbardziej wartościowy zawodnik, który prawie cały mecz musiał przesiedzieć na ławce. Z drugiej strony rzucił jedną, ale za to baaardzo ważną bramkę, gdy rywale doszli nas na “styk”. Gdyby dawali medale za to, kto ma najlepszą parę prawoskrzydłowych, to już możemy się ustawiać w kolejce.

DAWID DAWYDZIK – 5

Dostał szansę, tym razem jej nie wykorzystał. Szkoda, bo go lubię, no ale za to nie daję wyższych ocen.

MACIEJ GĘBALA – 6

Bardzo solidny mecz. Taki, po którym Dawydzikowi trudno będzie o więcej minut na parkiecie. Szkoda, bo wolę Dawida. Ale chcę, żeby Polacy wygrywali, a Maciek wczoraj grał dużo lepiej. Jednak z lepszymi rywalami musi jeszcze wskoczyć level wyżej.

TOMASZ GĘBALA – 5

Podpisuje się obiema rękami pod opinią, która gdzieś obiła się o moje uszy. Po jaką cholerę gość, który na wzrost może się ścigać z Wieżą Eiffla na siłę próbuję się wcisnąć na szósty metr?! Możecie mi to w jakiś rozsądny sposób wytłumaczyć?

PRZEMYSŁAW KRAJEWSKI – 6,5

Bez kłopotu pokrył linię 3,5, którą ustawili na niego bukmacherzy. A przecież jeszcze zmarnował dwie setki. Gdyby nie to, miałby pewną “siódemkę”. Pewny siebie w ataku, a na dodatek wykonał kawał świetnej roboty w obronie, do społu z “Siciem”. Skrzydła to my mamy, jak Orły!

MACIEJ MAJDZIŃSKI – 5

Eee no, spodziewałem się dużo, dużo więcej. Gdyby nie fajne, białe buty, to pewnie nawet bym go nie zauważył. Chociaż nie, rzucił raz, ale bramkarz obronił. To za mało!

ARKADIUSZ MORYTO – 9

Co ja mam pisać, jak już media dziś wszystko o Arku napisały. “Dachu” musiał siedzieć na ławie, bo jego kolega na pozycji złapał formę życia. “Kiler” – tak został ochrzczony na oficjalnej stronie. A ja widzę w nim polskiego Bradleya Coopera. Tego aktora, który występował w roli przystojniaka w Kac Vegas. Prawda, że podobny? Nie mam nic przeciwko, żeby Arek w każdym kolejnym pojedynku grał oscarowe role.

MICHAŁ OLEJNICZAK – 5

Próbował. Ale oczekiwałem więcej. Okay, słyszałem – jest młody. No i co z tego? To megatalent. I ja chcę, żeby to pokazał tu i teraz! Koniec kropka. Misiek jedziesz!

MACIEJ PILITOWSKI – 6

Gra na mniejszym ryzyku niż Olejniczak i wczoraj to się opłaciło. Nie zrobił rewolucji, ale czasem wystarczy ewolucja, a to dał Maciek drużynie. Ciekaw jestem, kto zacznie na środku z Hiszpanią. Patryk Rombel pewnie sam jeszcze nie wie.

RAFAŁ PRZYBYLSKI – 5,5

Nie będę się nad nim pastwił. Nawet zawyżę Rafałowi ocenę o pół. A co? Niech mi ktoś powie, że jestem złośliwy i się czepiam. Trzy bramki, w tym ta otwarcia… No dobra, w obronie objeżdżali go niemiłosiernie, ale Tunezyjczycy fajnie chodzili na nogach. U nas w lidze mało jest takich kocurów. Nie będę się pastwił za jedną z ostatnich akcji. W lidze młodzika można wybaczyć chłopakom, że nie patrzą do kogo podają, ale nie w kadrze. Stop! Nie pastwię się!.

SZYMON SIĆKO – 7

Wypadł zdecydowanie lepiej niż Tomek Gębala. W swoim stylu odpalał rakiety z dystansu, ale też dynamicznie wchodził między obrońców, do tego zaliczył kilka fajnych asyst. Wiecie po czym poznać zawodnika w formie? Że nawet jak mu piłka wypadnie z ręki, to trafi do kolegi z drużyny i jeszcze całość wygląda na fajne podanie :D.

 

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button