Poluję na typ z MHL. Dziś mnóstwo spotkań

Czekam na składy. Możliwe typy zarówno prematch jak i live

Aż 13 spotkań ma na rozkładzie MHL, czyli młodzieżowa liga hokejowa w Rosji. Pierwszy zaczyna się o 15.30. Bądźcie czujni, bo mam w planach typ, a może nawet dwa.

Niestety, w tej chwili nie jestem w stanie Wam napisać, który mecz będę atakował. Kilka mam na oku, wiele zależy od tego w jakich składach wystąpią poszczególne ekipy. Te pojawiają się najczęściej około godziny przed konkretnym spotkaniem.

Korzystając z okazji, zdradzę Wam, dlaczego składy są tak ważne. Na tym poziomie jeden, lub dwóch zawodników może całkowicie odmienić losy meczu. Co sezon zdarza się tak, że wiodący juniorzy, którzy są nominalnie zapisani i grają w seniorskiej lidze KHL, gościnnie występują w MHL. Taki chłopak w pierwszym ataku, jak już dostanie 25 minut ice time’u, to może “dziobnąć” spokojnie ze dwa – trzy gole i jeszcze dołożyć parę asyst.

Niestety o tym, czy tacy gamechangerzy pojawią się na lodzie, wiadomo właśnie tuż przed meczem. Działa to też i w drugą stronę. Jeśli A-Team ma problemy kadrowe, to często zabiera z juniorskiego zespołu najlepszych zawodników. No i wtedy taki zespół może mieć spore problemy.

A zatem czekamy cierpliwie, i po godzinie 15.00 polujemy w Rosji.

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

5 komentarzy

 1. Artur jeszcze poluje, a ja już znam swoje cele. W profilu (aż) 4 typy z dwóch meczów z żużlowej 1. ligi.

  Bydgoszcz ma bardzo ważny mecz, bo porażka oznacza pewny spadek. Ciężko powiedzieć czy Berge (typ nr1) w ogóle pojedzie, bo podobno Bellego jest już prawie gotowy do jazdy. A z rezerwy będzie jechał Lyager (chociaż mocno poobijany) – ciężko powiedzieć czy za Berge czy Brzozowskiego. Ale jeżeli pojedzie to obecnie jest w tak słabej formie, że tych 6+ punktów nie powinien zrobić.

  Z tego samego meczu stawiam na Batchelora z Tarasenko. Troy po fatalnym początku sezonu w Rybniku widać, że powoli wraca na dobre tory, a przez lata to był czołowy zawodnik 1. ligi. Tarasenko po słabszym sezonie w tym jedzie życiówkę, stąd ten kurs. Mimo wszystko uważam, że Batchelor będzie bardziej zmobilizowany. Wadim jedzie w łotewskiej ekipie jako gość i pewnie zabijać się nie będzie za klub.

  Z tego meczu jeszcze jeden typ. Poniżej 8.5 punktów Pontusa Aspgrena. Szwed miał świetny początek sezonu, ale widać, że od kilku meczy nie jedzie już tego samego. W tym roku można trafić sprzęt, który niemal sam robi punkty (choćby przykład Kevina Fajfera, który robi obecnie więcej punktów w biegach seniorskich, niż przez poprzednie lata w biegach juniorskich). No i wydaje mi się, że ostatnie mecze pokazują małą obniżkę ‘formy’. Dziś łatwych biegów być nie powinno, do tego tor do walki. Liczę na dość pewne zwycięstwo gospodarzy co powinno przełożyć się na niższe dorobki punktowe gości.

  Z drugiego meczu Tarnów – Gniezno w dublu gram +10.5 @ 1.4 na Start. Wydaje mi się, że pomimo tego, że ostatnio stawiałem przeciwko Gnieźnianom w domowym meczu, tak dziś nie wykluczam nawet zwycięstwa. Ostatnio ta 1. liga nie do końca mi leży. Wiadomo już, że playoffów nie będzie – niestety, z bukmacherskiego punktu widzenia odpada 8 meczów.. Więc z jednej strony jazda o nic, z drugiej pewnie niektórzy walczą jeszcze o kontrakty na przyszły rok. Drugi typ w tym meczu to Kim Nilsson. Szwed jest chyba trochę przeceniony przez buków. Średnia w domowych meczach wynosi 1,783 punktów na bieg. Lahti rok temu w Tarnowie zrobił komplet. Liczę, że Fin zrobi swoje i może nawet poprowadzi Gnieźnian do zwycięstwa.

  Kursy na dzisiejsze mecze z tych trochę wyższych jak na ‘równe’ zdarzenia, odpowiednio: 2.71 (1.4 + 1.94), 2.16, 2.16, 1.98. Liczę, że dziś w razie czego szczęście dopisze, w przeciwieństwie do niektórych poprzednich typów.

  1. Nie było źle, 3/4 ale oczywiście trochę pecha mnie dopadło, bo Troy najpierw na ostatnim łuku przyciśnięty do bandy stracił punkt, a potem tak z Lyagerem ciśnęli pod bandą, że niestety obaj na niej skończyli. Oby bez poważnych urazów, bo może być na niego jeszcze value. No i szkoda, że nie wrzuciłem Gniezna, bo bez problemu wygrali po kursie 3.2 ?

   Jutro i pojutrze GP. Opony Anlas, które zrobiły niezłe zamieszanie podczas pierwszych rund wycofane. Zobaczymy jak teraz pojedzie Artiom, Janowski, Iversen, Michelsen i Thomsen. Zmarzlik x2? 🙂 Ale nie grałbym kursów poniżej 4. Jutro się temu dokładnie przyjrzę.

 2. Chodzą słuchy, że dwie pierwsze rundy we Wrocławiu mogą zostać odwołane. Cegielski z kilkoma zawodnikami (pewnie Zmarzlik, Madsen, Sajfutdinow) wysłali opony do badania i wyszło, że po zewnętrznej twardość gumy wynosi 59-62, po środku 60-63, a po wewnętrznej 60-62. Minimalna twardość to 70. Nie wiem na ile to prawda i na ile to możliwe. Jeżeli byłaby taka decyzja to powinna zapaść jak najwcześniej, żeby zawodnicy wiedzieli na czym stoją.

  Można zaryzykować w takim razie kursy 15 i 17 na Madsena i Sajfutdinowa. Oni na tym najwięcej zyskają, jeżeli będą liczyć od zera. Ja dałem na Emila, już dwa razy byłem blisko, może takim ‘psim swędem’ się uda. Czajcie rano czy jest jakieś info. Oczywiście to ryzykowne zagranie, bo gram w ciemno. Ale może się opłacić. Kursy na pewno są m.in. w STS, ETOTO i Forbecie.

 3. W profilu typ na 2. ligę. Wkrótce wrzucę większy wpis na temat dzisiejszej rundy SGP.

  Na szybko dlaczego gram na Wassermana:
  1. Steven Mauer (0,0,0,-) 0
  2. Sandro Wasserman (1,1,1,2,2*) 7+1

  3. Steven Mauer (0,1,1,2,0,1) 5
  4. Sandro Wassermann (1,0,3,1,1,1) 7

  To wyniki wyjazdowe obu zawodników. W domu było 2 do 1 dla Mauera. Ale dziś mecz w Krośnie, więc kurs stanowczo przesadzony. Szczególnie, że widziałem jazdę obydwóch zawodników i Mauer jest gorszym zawodnikiem (przynajmniej na tyle, ile widziałem).

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button