Typujemy: Czechy, Chance Liga, finał: Rytiri Kladno – Dukla Jihlava

Jaromir Jagr i jego Kladno wygrają tę serię 4:1, może 4:2

Dziś rozpoczyna się seria finałowa czeskiej Chance Ligi (drugi poziom rozgrywkowy). Triumfator rywalizacji granej do czterech zwycięstw awansuje do Extraligi. Oprócz warstwy sportowej mamy dla Was interesującego insidera.

I właśnie od tej informacji rozpocznę. Otóż już za kilka miesięcy w Jihlavie rozpocznie się generalny remont ich lodowiska. Warto podkreślić, że Dukla, za czasów komuny klub wojskowy, to legenda u naszych południowych sąsiadów.

Chance Liga: Kladno vs Jihlava

Wielokrotny zdobywca mistrza ligi, jeszcze czechosłowackiej. Osobiście czuję do klubu duży sentyment. Dlaczego? To zespół mojego dzieciństwa. Kiedy w połowie lat 80. jak szaleniec wciągałem mecze w czeskiej telewizji, Dukla gromiła każdego (wtedy w Polsce był jeden kanał telewizyjny, na dodatek sportu w nim było tyle, co kot napłakał). Nic dziwnego, że tak bardzo ich zapamiętałem. Ale wróćmy do teraźniejszości.

W Jihlavie mają zakusy na to, żeby odbudować potęgę. Do tego potrzebują porządnego, nowoczesnego zaplecza. Dlatego zaplanowali absolutną rekonstrukcję hali. Cały przyszły sezon będą grali mecze “u siebie” w oddalonym o 30 km Pelhrimovie. To takie dość małe miasteczko, z nieco ponad 16 tysiącami mieszkańców. W tej sytuacji naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że szefowie Dukli będą się w serii z Kladnem zabijać o awans.

Dodajmy z Kladnem, które po niedawnym spadku ma niezwykle duże ambicje. Wspominałem Wam już kilka razy, że właścicielem i wciąż czynnym zawodnikiem jest Jaromir Jagr. Najlepszym hokeistą zaś, równie popularny Tomas Plekanec. “Pleky” ma przebogatą karierę w NHL, 39 lat i wciąż formę, z którą spokojnie mógłby rywalizować nawet na mistrzostwach świata. Zresztą po awansie jestem przekonany, że za rok stanie się jedną z wiodących postaci także w Extralidze.

Zapraszamy na kanał na Telegramie

Kadrowo Kladno ma większą moc. W trakcie trwającego sezonu bardzo wzmocniło szyki obronne. Przyszli Amerykanin Zach Frye i Luc Snuggerudm, a także Rosjanie: Vsevolod Sorokin oraz Stepan Zakharchuk. Na Chance Ligę to ponadprzeciętni zawodnicy. Atak, oprócz Jagra i Plekanca, uzupełnia także kilku innych hokeistów z umiejętnościami spokojnie na Extraligę. Mam tu na myśli Rostislava Marosza,  młodego i rozwojowego Ondreja Machalę, czy Marka Racuka.

Jihlava to oczywiście również bardzo solidna drużyna, nie przez przypadek zajęła drugie miejsce w sezonie regularnym. Jednak w wypowiedziach członków sztabu łatwo wyczuć sens, który można skwitować jednym zdaniem: “do tego sezonu jeszcze nie przystępowaliśmy z myślą o awansie”.

Oczywiście, nie podejrzewam, żeby podopieczni Victora Ujcika (notabene jednego z moich ulubionych hokeistów z przeszłości) położyli się lodzie. Jak już doszli do finału, to pewnie podejmą honorową walkę, ale przewiduję maksymalnie sześć spotkań w serii. Uważam, że Kladno wygra 4:1 lub 4:2. Naszym zadaniem będzie zatem odpowiednio zaczaić się “live”.

Dlatego m.in. przypominam Wam o naszym kanale na Telegramie. Działamy tam już trzech tygodni. Każdy z Was może dołączyć, klikając w ten link >>> https://t.me/joinchat/sfUa9hqwIqNjMzY0

To darmowy i bardzo fajnie działający komunikator. Już niezwykle popularny zagranicą i coraz popularniejszy w Polsce. A co ważne, bezpieczny. Działa podobnie, jak inne tego typu komunikatory, np. Messenger czy WhatsApp. Służy nam przede wszystkim do błyskawicznego informowania Was o typach na żywo.

 

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button