Speedway Ekstraliga, zakłady bukmacherskie na piątek (9.04.2021)

Falubaz Zielona Góra – GKM Grudziądz

Sezon powoli się rozkręca i już w 2. kolejce mamy mecz ‘na szczycie’. Falubaz podejmuje GKM i zgodnie z tym o czym pisałem w bukmacherskiej zapowiedzi sezonu jest to według mnie kluczowy mecz o utrzymanie. Zwycięstwo gospodarzy pozostawi status quo, jednak wygrana gości daje im ogromny handicap już w 2. kolejce.

Czy tak się stanie? Nie wiem. Kurs 6.25 kusi. Przed rokiem obstawiałem na GKM i przed ostatnim biegiem było 43-41, a w 15 na 5-1 wyszli goście. No i nie dowieźli 🙂 Rok wcześniej 46-44 dla Falubazu. Czy po raz trzeci z rzędu wszystko rozstrzygnie się w 15 biegu? Jest to bardzo możliwe.

Obie drużyny dużo słabsze niż przed rokiem, w Falubazie brak Vaculika, w GKM Łaguty. Wszystko rozstrzygną średniaki. I tak jak pisałem, wydaje się, że GKM stworzył drużynę na tor w Zielonej Górze. Pedersen i Bjerre bardzo często jeździli tu pod komplet, Kasprzak zdobywał Mistrzostwo Polski, Przemek Pawlicki też czuł się tu nieźle, a Krakowiak spędził ostatnie kilka lat przy W69.

Języczkiem u wagi mogą być juniorzy. Może trochę przesadziłem z kursem 10 na to, że juniorzy Falubazu wygrają jakikolwiek bieg w sezonie. Bo dziś na ten bieg jest tylko 2.10 🙂 Ale pozostaje przy swoim i twierdzę, że zielonogórscy juniorzy są słabi. Oczywiście ci z Grudziądza niewiele lepsi, a do tego obaj ‘przeszli’ koronawirusa i mogą nie wejść w ten sezon tak jak powinni. Szczególnie zwracam uwagę na Bartkowiaka, który kreowany był niemal na następce Zmarzlika, a oprócz kilku biegów w wieku 16 lat ciężko było mu utrzymać stabilną formę. Zeszły sezon stracony przez kontuzję. Jak będzie dziś? Wydaje mi się, że będzie faworytem tego biegu, ale tak słabej obsady w biegu juniorskim już nie pamiętam.

Ogólnie mam bardzo mało danych co do aktualnej formy Grudziądza. Nie jechali pierwszej kolejki, a w jedynym sparingu kilku zawodników wypadło bardzo słabo. Nie zmienia się Nicki Pedersen, który nawet na treningu potrafił tak zamknąć bramę koledze z drużyny, że ten odpuścił dalsze ściganie.

Na pewno atakuję w STS +12.5 @ 1.57. W dublu z +20.5 na Toruń – o tym meczu za chwilę. Kurs łączny 2.23 za 200 zł.

Z wysokich kursów (mała szansa, ale warto spróbować – Kenneth Bjerre – najwięcej punktów w meczu po kursie 15.00 w eWinner).

Oprócz tego grubiej, bo za 3 stówki Fabian Ragus poniżej 3.5 punkta @ 1.72 w Betclic. Nawet jeżeli udałoby mu się wygrać bieg młodzieżowy, to w 12. jedzie z lepszym z grudziądzkich juniorów, Mateuszem Bartkowiakiem. To typ podobny, a nawet powiedziałbym, że lepszy niż przed tygodniem na Tudzieża, który wg. moich wyliczeń maksymalnie mógł zdobyć 4 punkty przy linii 4.5, i tyle zdobył. Dziś nie zdziwi mnie tu nawet punkt. Ale może nie doceniam Fabiana.

Sparta Wrocław – Apator Toruń

Tu krótko. Sparta po wzmocnieniu przez Artioma Łaguta pretenduje to tytułu mistrzowskiego. Apator zbudowany niemal jak przed laty, kiedy to trener Ząbik mówił o drużynie: 6×8 punktów. Brak lidera, ale bardzo wyrównany skład. Nie powinni w żadnym momencie zagrozić Sparcie, ale te 35 punktów powinni uciułać. Myślę, że 37-39 jest realne. Dużo zależeć będzie od juniorów i tu liczę, że w końcu Żupiński zaskoczy i Sparta nie zrobi dużej przewagi na juniorach.

Oprócz żużla w profilu też jeden mecz eliminacji Euro Futsalu. Gruzja – Francja 2 @ 3.5 za 100zł. Francuzi walczą bezpośrednio z Gruzinami o awans i jest w tym małe value.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button