Ruchy kursów to ważna podpowiedź (cz. 3) – uwagę na pułapkę!

Owczy pęd może Cię zgubić

W cyklu tekstów poświęconych wahaniom kursów muszę wspomnieć Wam o jeszcze jednej, ważnej kwestii. A mianowicie przestrzec Was przed ryzykiem wpadnięcia w pułapkę spadającego kursu.

Zdarza się, że typerzy – wszak są tylko ludźmi – zachowują się, tak, jak na ludzi przystało, a zatem kierują się owczym pędem. Ślepo i bezrefleksyjnie naśladują panujący trend.

Regularnie spadający kurs po pojawieniu się sprzyjającej temu informacji często pcha innych do dołożenia pieniędzy na rosnącego faworyta. Uwaga! W takiej sytuacji może kryć się niebezpieczeństwo.

Wahania kursów są one dla nas bardzo ważną wskazówką i podpowiedzią, ale w żadnym wypadku nie możemy ich traktować jako jedynej drogi do ostatecznego sukcesu.

Zawsze trzeba rozważyć czy to nam się jeszcze opłaca i czy przypadkiem kurs w stosunku do zaistniałej sytuacji nie spadł za mocno. Ba! Może być i tak, że po gwałtownych spadkach value (opłacalność) przeniesie się na drugą stronę, czyli w kierunku drużyny, na którą wartości rosną.

Wniosek z konkluzji jakie płyną z dotychczasowych artykułów poświęconych wahaniom kursów jest jeden: są one dla nas bardzo ważną wskazówką i podpowiedzią, ale w żadnym wypadku nie możemy ich traktować jako jedynej drogi do ostatecznego sukcesu.

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button