Typy na dziś (21.05.2021). Ruszają mistrzostwa świata w hokeju na lodzie!

Szwajcarów stać na sprawienie niespodzianki

Nareszcie się doczekałem. Dziś rusza najważniejsza dla mnie impreza w tym sezonie, z punktu widzenia kibica i eksperta. W Rydze startują mistrzostwa świata w hokeju na lodzie!

Przez cały czas trwania imprezy postaram się komentować najważniejsze wydarzenia, oczywiście z uwzględnieniem ciekawych typów, które być może się pojawią. Podejrzewam, że przy okazji tego typu imprezy traderzy dobrze się przygotują, a zatem ciężko będzie wyłapać value w przedmeczowych zdarzeniach. Nastawię się na grę “na żywo”, dwa typy jednak obstawiłem już teraz. Znajdziecie je w profilu. Oba są na Szwajcarię.

Stawiam, że podopieczni Patricka Fischera zrobią niespodziankę. Czy dojdą do finału? Nie wiem, ale na pewno ich na to stać! Przede wszystkim silne hokejowo państwa nie przywiozły najmocniejszych składów. Ktoś powie – na mistrzostwach świata tak jest co roku, przecież zawsze brakuje hokeistów, którzy walczą o Puchar Stanleya. Owszem, ale podczas tegorocznej edycji doszło kilka dodatkowych czynników. Po pierwsze, PS rozpoczął się później, więc trenerzy reprezentacji mają mniejsze pole manewru. Po drugie – swoje zrobiła pandemia. Gwiazdy NHL, które były do dyspozycji, po prostu przestraszyły się obostrzeń. Po przylocie do Rygi, wszyscy zawodnicy musieli pozostać w pokojach hotelowych przez trzy dni. Bez możliwości wychodzenia. Potrafię sobie to wyobrazić, że dla wielu to był problem.

Szwajcarzy zwietrzyli szansę. Ściągnęli trzech napastników z NHL. Nico Hischier, Timo Meier i Philipp Kurashev to za morzem uznane marki.

Trzon drużyny stanowią zawodnicy w idealnym hokejowym wieku, urodzeni w latach 1991 – 1996. A zatem już doświadczeni, ale wciąż młodzi. Mam tu na myśli głównie Tristana Scherweya, Svena Andrighetto, Killiana Moteta, Enzo Corviego czy Mirco Mullera.

Co ważne, szwajcarska liga, z której wywodzi się 90 proc. zespołu podnosi poziom z roku na rok. Pod względem płac jest już chyba na drugim miejscu w Europie, po KHL. Szwajcaria to druga ulubiona destynacja na Starym Kontynencie dla Kanadyjczyków, którzy z różnych względów nie mieszczą się już w NHL, a wciąż są w bardzo dobrym hokejowo wieku.

A zatem zaryzykuję te wysokie kursy na podopiecznych Patricka Fischera. On sam już od pięciu lat trzyma w rękach ster kadry Helwetów. Drużyna gra dobrze, w sparingach pokonała dwa razy Rosję. Dla tego pokolenia to duża szansa na spektakularny sukces!

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button