Ruchy kursów to ważna podpowiedź (cz. 2) – spadki i bloki.

Im większy spadek, tym wyżej lokuje się dane zdarzenie.

Dzisiejszy artykuł również poświęcę wahaniom kursów. W pierwszej części dość obrazowo objaśniłem Wam, dlaczego dla mnie są one bardzo ważne i jak z tego korzystam. Tym razem więcej miejsca poświęcę stronie www.oddsportal.com.

Traktuję ją jako jedno z pomocnych narzędzi do wyszukiwania niestabilnych rynków. Waszą uwagę szczególnie powinna przykuć zakładka „dropping odds” czyli spadające kursy. Przypomnę pokrótce to, o czym pisałem w części pierwszej. Wahania kursów to bardzo ważny sygnał, że z danym meczem dzieje się coś ciekawego i warto zrobić porządny research. Wspomniana zakładka ułatwia nam dostęp do spotkań, w których w ostatnich dniach lub godzinach zanotowano duże wahania.

Oczywiście – „dropping odds” nie wygra za nas beta, ale gwarantuję Wam, że jeszcze nie raz podczas naszej przygody tam zajrzymy.

Jeżeli już wiemy o istnieniu tego narzędzia, to korzystanie z niego i działanie jest banalnie proste. Po kliknięciu pojawiają się mecze ułożone wedle procentowego spadku danego kursu. Im większy spadek, tym wyżej lokuje się dane zdarzenie. Administratorzy portalu wykombinowali to w fajny sposób. Żeby jeszcze było szybciej i wygodniej udostępnili nam możliwość filtrowania według dyscyplin. Czyli ja oczywiście pierwsze, co robię, to klikam w hokej na lodzie. Oczywiście – „dropping odds” nie wygra za nas beta, ale gwarantuję Wam, że jeszcze nie raz podczas naszej przygody tam zajrzymy.

Podobnie jest z zakładką umieszczoną poniżej, a mianowicie „blocking odds”. Ta z kolei poświęcona jest spotkaniom zablokowanym, czyli takim, które bukmacherzy wycofali już z oferty.

Powód zablokowania może być bardzo różny. Podobnie jednak jak w przypadku wahań kursów, także „blokom” należy się bardziej niż solidna uwaga. Oczywiście, pod warunkiem, że dane zdarzenie nie jest zablokowane u wszystkich. Firmy bukmacherskie nie płacom traderom za darmo. Ludzie wystawiający kursy są odpowiedzialni za wiedzę dotyczącą danego rynku. Jeśli zdecydowali się usunąć mecz, to także oznacza, że dzieje się z nim coś – z naszego punktu widzenia – bardzo ciekawego i warto przekopać internet w poszukiwaniu cennych informacji.

Jeżeli tylko macie jakieś pytania dotyczące wykorzystywania przeze mnie wahań kursów, śmiało pytajcie w komentarzach.

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button