Typy na Speedway Grand Prix Polski – Wrocław (30-31.07.2021)

Przed nami trzecia i czwarta runda SGP. Po dwóch pierwszych liderem jest Janowski, za nim Rosjanie – Łaguta i Sajfutdinow – a dopiero szósty ze stratą 15 punktów Zmarzlik. Czy podobnie jak w zeszłym roku rundy wrocławskie zdominują zawodnicy Sparty, czy może tym razem mistrz świata zacznie odrabiać?

Tego nie obstawiam, bo kursy na Janowskiego (3.75), Zmarzlika (4.50) i Łagutę (6.00) zdecydowanie za niskie jak na moją taktykę przy turniejach z półfinałami i finałem. Head to heady pomiędzy tymi zawodnikami to też loteria, i dopiero ewentualnie na live byłaby opcja znaleźć value.

Na pewno kurs na Taia Woffindena (6.75) jest zdecydowanie za niski. Nie wydaje mi się, żeby Tai, który po tegorocznej kontuzji jeździ bez błysku wygrał którykolwiek z najbliższych turniejów. Nie wiem nawet czy znajdzie się w którymkolwiek z dwóch finałów, a i nie wykluczam tego, że w którymś z wrocławskich turniejów nie wejdzie nawet do ósemki. Dlatego kursy przeciwko Anglikowi na Madsena (1.90) zdecydowanie do gry.

Na Stadionie Olimpijskim całkiem nieźle przeważnie spisywał się Martin Vaculik. Słowak przed rokiem w barwach Falubazu zdobył 11 punktów (w tym upadek), a w meczu o trzecie miejsce komplet 18 punktów. Trochę gorzej było w tym roku (5). W zeszłorocznych rundach GP 8 i 9 miejsce, 2 lata temu drugi tuż za Zmarzlikiem. 2.22 przeciwko Lindgrenowi (chociaż Szwed w GP to inny zawodnik) lub 1.57 przeciwko Czugunowowi do gry.

Słabo natomiast jeździ tu Zagar. Słoweniec w ostatnich 3 latach na torze Sparty nie przekroczył 6 punktów. Niestety mało jest pojedynków przeciwko Matejowi, ale 1.57 (w BETFAN) na Lamberta zdecydowanie do gry. Liczę, że Anglik dziś zakręci się gdzieś blisko półfinału.

Prematch po wysokim kursie spróbuję win Vaculika – 25.00 dostępne u większości buków + tripple Madsen – Woffinden 1, Lambert – Zagar 1, Vaculik – Czugunow 1 @ 3.92 w BETFAN. Reszta ewentualnie live.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button