MŚ w piłce ręcznej, Egipt 2021. Każda drużyna, która się rodzi, ma przełomowy mecz!

Artur wystawia oceny Polskim zawodnikom za mecz z Hiszpanią

Tradycyjnie na wstępie uwaga ogólna, a potem noty. Ciekawy jestem, czy widzieliście ten sam mecz, co ja 😉

Nie ma wątpliwości, po zmianie pokoleniowej nasza reprezentacja dopiero się rodzi. A w grach zespołowych jest tak, że często o dalszych losach drużyny decyduje jeden mecz. Przełomowy pojedynek, w którym nagle, nie wiadomo skąd, tworzy się atmosfera, charakter i kształt zespołu. Myślę, że mecz z Hiszpanią spełnia wszelkie wymogi takiego milowego kroku dla kadry Patryka Rombela. Dziś się okaże, czy mam rację.

ADAM MORAWSKI – 9

Chylę czoła przed selekcjonerem. Po meczu z Tunezją i wcześniejszymi sparingami, byłem pewny, że wyjdzie “Wyszu”. No ale trener ma ich na co dzień w Egipcie, obserwuje zachowania, nie tylko na parkiecie i zadecydował inaczej. Świetny ruch, bo “Loczek” zagrał na najwyższym światowym poziomie. Gdyby poprowadził drużynę do zwycięstwa, dałbym chyba “dychę”.

JAN CZUWARA – 6

Hiszpanie wiedzieli, że skrzydła to nasza mocna strona, dlatego nam je odcięli. Janek z lewej strony robił, co mógł. Bramkę rzucił po kapitalnej akcji.

MICHAŁ DASZEK – 5

Do dziś pozostaje dla mnie tajemnicą, dlaczego wyszedł w pierwszej siódemce. Okay, to świetny skrzydłowy, ale Moryto ma formę życia. O ile decyzja o wystawieniu Morawskiego była świetna, o tyle w przypadku Daszka Rombel popełnił błąd. “Dachu” nic nie rzucił. Dodajcie sobie dwa gole, które dziobnąłby w pierwszych 30 minutach Arek. I co Wam wyszło?

MACIEJ GĘBALA – 6

Znów bardzo solidny występ. Zrobił linię 2,5, którą wystawili na niego bukmacherzy. Myślę, że zacznie dziś z Brazylią i… Znów jest linia 2,5 na niego. Zaproponowałem Wam co prawda typ na Szymona Sićko, ale uważam też, że Maciek rzuci minimum trzy bramki.

TOMASZ GĘBALA – 5,5

Oczekuję od niego zdecydowanie więcej. To powinien być lider drużyny, a w Egipcie pozostaje w cieniu “Sicia”, Niestety, na razie Tomek wyróżnia się tylko wzrostem.

PRZEMYSŁAW KRAJEWSKI – 5

Mało aktywny, prawie niewidoczny. Jak wspomniałem, Hiszpanie pilnowali w obronie boków, no ale Przemek powinien coś dorzucić.

MACIEJ MAJDZIŃSKI – 7

O to chodzi Maciek! Wejście smoka. Oby teraz już szło z górki. Mam nadzieję, że dziś zacznie w wyjściowym składzie. Pokazał, że drzemie w nim duży potencjał. Mamy ogólnie biedę na prawej połówce, ale Majdziński potrafi grać. Dużo lepszy występ niż z Tunezją. Energetyczny, zaangażowany, taki, jakiego chcę oglądać.

ARKADIUSZ MORYTO – 6

Niebotycznie wysoko zawiesił sobie poprzeczkę w meczu z Tunezją. Z niezrozumiałych dla mnie względów w pierwszej połowie rzucał tylko karne. Zauważyłem “tejpa” na nodze. Może kontuzja?! Wiecie, czy coś mi umknęło? W drugiej połowie nie było po nim widać żadnego urazu. Zagrał swoje.

MICHAŁ OLEJNICZAK – 6

Lepszy mecz niż z Tunezją. Wielu ekspertów zarzuca mu sporo strat. Ale ja do znudzenia powtarzam: ten chłopak gra na naprawdę dużym ryzyku. Ma dużą zdolność ściągania na siebie obrońców, dzięki czemu połówki, a potem skrzydła mają więcej miejsca. “Misiek” nie przerzuca piłki z lewą na prawą i z powrotem. Idzie tam, gdzie najbardziej boli. Jeśli utrzyma progres, dziś będzie ojcem zwycięstwa. Kusząca jest linia na niego – over 1,5 bramki.

RAFAŁ PRZYBYLSKI – 5

Obejrzyjcie sobie filmik poświęcony Rafałowi na naszym facebookowym profilu i instagramie. Jest ciekawszy, niż gra Rafała z Hiszpanią.

SZYMON SIĆKO – 8

Brawo! Udowodnił wysokie umiejętności. Nie będę się już powtarzał o wyrzutni rakiet, petardach i innych militariach. Niech dziś podłoży bombę pod Brazylijczyków, odpali lont i rozsadzi ich w drobny mak!

PATRYK WALCZAK – 5

Walczył, zdobył bramkę, przebił się chyba przez Dawydzika. Dużo haruje w obronie,

Reszta za mało grała, żebym ich dostrzegł, albo już wzrok mi się psuje.

Artur Matyszczyk<span class="bp-verified-badge"></span>

W bukmacherce siedzę od 25 lat! Kocham hokej na lodzie i piłkę ręczną. Największe profity robię na młodzieżowych rozgrywkach hokejowych i niszowych ligach europejskich.

5 komentarzy

  1. Kochani, tak myślę, myślę i myślę… Coraz bardziej podoba mi się linia bramkowa 1,5 na Michała Olejniczaka. Myślę, że ją zrobi. Z Hiszpanią zagrał prawie cały mecz, rzucił trzy bramki. Jak napisałem, robi progres. Jeśli chodzi o motorykę, to on w sumie najmniej ustępuje Brazylijczykom.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Back to top button